wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaUrodaJakie paznokcie są najlepsze: żelowe, hybrydowe czy akrylowe

Jakie paznokcie są najlepsze: żelowe, hybrydowe czy akrylowe

Jednym z bardziej efektownych atrybutów kobiecości są paznokcie – długie i kolorowe wspaniale podkreślają urodę. Można paznokcie zapuścić na odpowiednią długość, a można się też zdecydować na jedną z kilku dostępnych metod przedłużania.

Dlaczego panie lubią przedłużać paznokcie

Zapuszczenie i pielęgnacja długich paznokci jest dużym wyzwaniem. Często nawet przy dużym uważaniu mogą się one złamać czy rozwarstwić, i cały efekt wtedy znika. Dlatego też ciekawą i bardzo chętnie stosowaną metodą na zapewnienie sobie idealnego wyglądu jest przedłużenie paznokci. Panie, które chcą żeby ich dłonie pięknie się prezentowały, mają do dyspozycji kilka metod. Każda z nich ma swoje zalety i wady, o których warto wiedzieć przed wyborem. Trzeba też zaznaczyć, że poszczególne metody przedłużania mogą się nie sprawdzić w pewnych sytuacjach, należy pod uwagę wziąć między innymi wykonywaną pracę, tryb życia, ale też i dotychczasowy stan paznokci. Wybierając się do salonu kosmetycznego można będzie liczyć na profesjonalną poradę, a jeśli któraś Pani sama będzie zrobić swoje palce, to powinna także to uwzględnić. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które paznokcie będą najlepsze, gdyż zależy to od wielu czynników ale też i indywidualnych preferencji.

Najpopularniejsze rodzaje paznokci

Obecnie Panie do wyboru mają trzy popularne metody przedłużania paznokci, poniżej znajduje się ich szczegółowy opis.

  1. Paznokcie żelowe

Cieszą się one największą popularnością wśród Pań, z uwagi na to, że jest to metoda mało inwazyjna, łatwa do wykonania, a jednocześnie dająca rewelacyjne efekty. Podczas przedłużania wykorzystywany jest specjalny żel, który pod wpływem promieniowania UV utwardza się i mocno wiąże z płytką paznokcia. Przedłużenie można zrobić na profesjonalnych tipsach lub szablonie, ale można kłaść żel bezpośrednio na paznokieć. Taki zabieg można bez problemów wykonać samemu w domu, trzeba się tylko zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria. Trzeba jednak pamiętać, że manicure żelowy będzie wymagał pewnej wprawy i doświadczenia, gdyż trzeba go zrobić dokładnie. Na szczęście do dyspozycji są różne lakiery, dzięki czemu można dopasować poziom trudności do swoich umiejętności. Bardzo ciekawie prezentuje się też wybór żeli, do dyspozycji są między innymi modelujące, nabłyszczające czy brokatowe.

  1. Paznokcie akrylowe

Akryl jest znacznie odporniejszy niż żel, dlatego też paznokcie z niego wykonane będą znacznie bardziej trwałe i wytrzymałe. Materiały do tej metody nie są drogie, ale ich prawidłowe użycie wymaga dużego doświadczenia, dlatego też ten rodzaj manicure najlepiej robić w profesjonalnym studiu kosmetycznym. Nie maluje się tu paznokci, a akrylowy proszek z kolorem nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia. Ponieważ materiał ten szybko wysycha, to trzeba od razu wszystko zrobić dokładnie, gdyż nie bardzo będzie czas na ewentualne poprawki. Dużą zaletą paznokci akrylowych jest ich trwałość, ale trzeba się przy nich liczyć z nieco wyższymi kosztami, a także dłuższym czasem potrzebnym na wykonanie, niekiedy wynoszącym nawet trzy godziny.

  1. Paznokcie hybrydowe

Bardzo łatwą do wykonania i stosunkowo trwałą metodą przedłużania paznokci jest metoda hybrydowa. Niewątpliwie jej ogromną zaletą jest także niezwykła różnorodność pod względem stylistyki, wiele kobiet zostało oczarowanych efektami, jakie można uzyskać. Aplikowanie lakieru hybrydowego jest bardzo proste, nakłada się go podobnie jak klasyczne lakiery do paznokci. Nie ma również problemów z poprawkami, utwardzenie lakieru następuje bowiem dopiero po utwardzeniu promieniami UV. Przy tej metodzie duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie paznokci przed malowaniem. Na początku należy ją lekko zmatowić, następnie położyć bazę kauczukową i bazę do hybryd, i dopiero wtedy można przystąpić do ostatecznego wykończenia. Paznokci hybrydowych nie poleca się dla osób, które mają osłabione paznokcie, a także wtedy gdy są one często moczone w wodzie.

Sprawdz także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze